INSTRUKCJA JAK KUPIĆ BITCOINA NA BYBIT - poradnik kupna kryptowalut

Jak KUPIĆ BITCOINA I Inne Kryptowaluty Za PLN / EUR Na Giełdzie BYBIT?

Zakładamy Konto na giełdzie ByBit

Szukasz sposobu na zakup swoich pierwszych kryptowalut, ale zależy Ci na bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniu? Trafiłeś we właściwe miejsce. W dzisiejszym świecie pełnym technologii i innowacji zakupy cyfrowych aktywów takich jak Bitcoin czy Ethereum, stały się dostępne dla każdego kto posiada dostęp do internetu i kilku podstawowych narzędzi. Jednym z popularnych sposobów zakupu kryptowalut jest korzystanie z giełd internetowych, które umożliwiają wymianę tradycyjnych walut (FIAT) na cyfrowe aktywa.

W niniejszym artykule przedstawimy Ci przewodnik po zakupie kryptowalut na jednej z popularnych giełd, jaką jest ByBit. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie kryptowalut, czy doświadczonym inwestorem, nasz poradnik krok po kroku pomoże Ci zrozumieć proces zakupu kryptowalut na giełdzie ByBit na 5 różnych sposobów.

*Za rejestracje otrzymasz bonus $30,000 do gry na dźwigni, pierwsze $30 dostajesz już za $100 depozytu (zakładka rewards hub)
*Dodatkowo otrzymasz 10% zwrotu z opłat transakcyjnych
*Oraz dostęp discorda gdzie znajdziesz poradniki od podstaw do rozpoczęcia tradingu krok po kroku oraz cała sekcja dedykowana AirDropom 

Metoda 1.
Zakup Bitcoina bądź innych kryptowalut za pomocą karty płatniczej.

Wejdź na stronę bybit.com. Jeżeli adres, który widzisz w górnym pasku wyszukiwarki zaczyna się inaczej niż https://www.bybit.com/…, opuść stronę. Hakerzy potrafią stawiać fałszywe witryny, które do złudzenia przypominają platformy giełd, aby zdobywać dane i hasła ich użytkowników.

W górnym pasku platformy znajduje się przycisk „Kup krypto”. Po kliknięciu, rozwinie nam się menu, gdzie wybieramy „Zakup za pomocą jednego kliknięcia”. 

Świat Krypto Świat Krypto

Kliknięcie przeniesie nas do okienka, którego zrzut ekranu umieściliśmy poniżej. W tym miejscu należy wpisać kwotę, którą chcemy zdeponować na giełdzie ByBit. Po wpisaniu kwoty wybieramy w „metody płatności” opcję „karta płatnicza”. Należy również zwrócić uwagę na opłaty. Kurs dolara, który pokazuje strona to 4,226 PLN/1USD, a wg. kursu Google jest to zaledwie 3,97 PLN/1USD. Zatem jak widzicie jest to opcja bardzo wygodna ale również stosunkowo droga. Celowo wybraliśmy tutaj odniesienie do kryptowaluty USDT, która jest kryptowalutowym odpowiednikiem dolara amerykańskiego 1:1 żeby prościej było zrozumieć opłaty związane z tą metodą.

Świat Krypto Świat Krypto

Po wpisaniu wyżej wymienionych danych klikamy w żółty przycisk „Dodaj Kartę” co przeniesie nas do okienka, w którym musimy podać dane naszej karty płatniczej. Działa to dokładnie tak samo jak podczas zakupów w sklepach internetowych – wypełniamy puste rubryki danymi swojej karty. Przycisk kontynuuj przeniesie nas do kolejnego okna, gdzie wybieramy miejsce docelowe dla naszych kryptowalut. Wybieramy „Finansowanie”, następnie sprawdzamy czy podaliśmy dobrą kartę, cenę oraz opłatę podaną w PLN. Reszta działań jest już całkowicie intuicyjna – potwierdzamy żółtym przyciskiem i dokonujemy płatności, a nasze kryptowaluty za parę chwil pojawią się na portfelu na giełdzie ByBit w sekcji „Konto finansowania” (w prawym górnym rogu najeżdżamy myszką na „Aktywa”, a następnie poniżej klikamy w „Konto Finansowania”).

Metoda 2.
Zakup Bitcoina bądź innych kryptowalut za pomocą "wpłaty fiat"

Tak jak przy metodzie pierwszej – tutaj również wchodzimy w górnym rogu na stronie ByBit w „kup krypto”, następnie zjeżdżamy kursorem na „wpłata fiat”.

Świat Krypto Świat Krypto

Strona przeniesie nas do kolejnego okna, gdzie będziemy musieli wybrać walutę, którą chcemy wpłacić (polecamy EUR/GBP ponieważ przy wpłacie PLN i tak będziemy musieli je przekonwertować później na inne waluty. Najlepiej wpłaty dokonać z konta walutowego). 

Świat Krypto Świat Krypto

Przy wpłacie PLN jedyną metodą płatności jest „ZEN”. Natomiast przy wpłacie EUR mamy również „przelew SEPA” oraz po rozwinięciu metod płatności pojawią się nam również takie metody jak np. „łatwe płatności bankowe”. My przedstawimy wpłatę EUR przy użyciu metody płatności ZEN. Po opisaniu płatności przy użyciu ZEN wspomnimy również paroma słowami o przelewie SEPA, tak więc zachęcamy do dalszej lektury.

Po wpisaniu kwoty, którą chcemy zdeponować, wybieramy „płatność ZEN” oraz klikamy żółty przycisk „kontynuuj”. Oczywiście sprawdzamy czy podane kwoty zgadzają się z tym co chcieliśmy wpłacić.

Świat Krypto Świat Krypto

Po kliknięciu „kontynuuj” pojawi się kolejne okno potwierdzenia transakcji z aplikacji ZEN. Gotowe – właśnie wpłaciliśmy euro na swoje konto giełdowe. Kolejnym krokiem jest zakup za ich pomocą swoich pierwszych kryptowalut.

 Grafika poniżej przedstawia cały ten proces krok po kroku. Przechodzimy ponownie do zakładki „kup krypto”, a następnie klikamy w „Zakup za pomocą jednego kliknięcia”. Strona przeniesie nas do okienka które widzimy po prawej stronie na grafice. Wybieramy ilość wpłaconego Euro, za które chcemy kupić kryptowalutę. Sprawdzamy czy wszystko się zgadza, a w metodzie płatności wybieramy „EUR Balance” – u Was będą tam już widoczne wpłacone środki przez ZEN. Klikamy „wpłata” i gotowe – właśnie kupiliśmy swoje pierwsze kryptowaluty za walutę fiducjarną (Euro).

Świat Krypto Świat Krypto

Jeżeli ktoś z Was posiada konto walutowe w EUR to warto wspomnieć również o przelewie SEPA. Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest SEPA? SEPA to Jednolity Obszar Płatności w Euro (ang. Single Euro Payments Area – SEPA). W dużym skrócie SEPA ułatwia, przyśpiesza i zarazem zmniejsza koszt dokonywania płatności. Wg. Unijnego PKD szacuje się, że oszczędności pod kątem opłat SEPA zmniejsza o około 2-3%. W uproszczeniu przelew SEPA zazwyczaj jest traktowany jako przelew krajowy, tak więc banki nie powinny pobierać za niego dodatkowych opłat. Aczkolwiek zalecamy sprawdzić jak sprawy się mają konkretnie w Waszym banku. Jeżeli nie macie na swoim koncie Euro to również taki przelew możecie wykonać, niestety wtedy już dochodzi dodatkowy koszt przewalutowania, które w bankach są często niekorzystne.

*Za rejestracje otrzymasz bonus $30,000 do gry na dźwigni, pierwsze $30 dostajesz już za $100 depozytu (zakładka rewards hub)
*Dodatkowo otrzymasz 10% zwrotu z opłat transakcyjnych
*Oraz dostęp discorda gdzie znajdziesz poradniki od podstaw do rozpoczęcia tradingu krok po kroku oraz cała sekcja dedykowana AirDropom 

Metoda 3.
Zakup Bitcoina bądź innych kryptowalut przy użyciu konwertera dostępnego na giełdzie ByBit.

Jeżeli chcemy wykorzystać konwerter dostępny na giełdzie ByBit to musimy już mieć wpłacone nasze przykładowe EUR. Następnie w pasku na górze szukamy przycisku „Handluj”, a kolejno „konwertuj”. Dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej.

Świat Krypto Świat Krypto

Gdy już znajdziemy napis „konwertuj” klikamy go, a strona przeniesie nas do nowego okna, gdzie wybieramy walutę, którą chcemy wymienić na kryptowaluty, w tym przypadku jest to EUR. Wpisujemy ilość EUR, którą chcemy wymienić. Następnie klikamy „uzyskaj wycenę”, akceptujemy i gotowe – mamy wymienione EUR na Bitcoina bądź wybraną kryptowalutę. Trwa to dosłownie parę chwil. Jest to ponownie bardzo wygodna i szybka opcja zakupu kryptowalut.

Świat Krypto Świat Krypto

Uwaga: Warto sprawdzić sobie kurs USDT/EUR na „Spot”. Sprawdzenie tego zajmie tylko chwilkę. Wchodzimy na stronę ByBit i w wyszukiwarce wpisujemy interesującą nas parę walutową – w tym wypadku jest to USDT/EUR. Po wpisaniu upewniamy się, że pod naszą parą walutową jest napis „Spot”, jeżeli tak to patrzymy na cenę kursu, która znajduje się w czerwonym prostokącie po prawej stronie. Jeżeli cena jest adekwatna do tego co podaje nam giełda przy konwertowaniu EUR na USDT to potwierdzamy transakcję we wcześniejszym kroku.

Świat Krypto Świat Krypto

Metoda 4.
Zakup Bitcoina bądź innych kryptowalut przy użyciu Handlu P2P.

Handel P2P (person to(2) person) – czyli mamy możliwość zakupu od innej osoby fizycznej. Wchodzimy na stronę ByBit i ponownie w górnym dashboardzie klikamy w „kup krypto”. Następnie wchodzimy w „Handel P2P”. Strona przenosi nas do okna, które po krótce omówimy – bo dzieję się tu naprawdę wiele.

Świat Krypto Świat Krypto

Jest tutaj sporo informacji dlatego posłużyliśmy się różnymi kolorami ramek, aby łatwiej było się do nich odnieść. Na samej górze w czerwonym prostokącie wybieramy jaką kryptowalutę chcemy kupić – najczęściej będzie to USDT, więc takim przykładem się posłużymy. Następnie jaką walutą chcemy dokonać zakupu (w tym wypadku Euro). Możemy również zaznaczyć jedną z wielu metod płatności jeżeli mamy metodę preferowaną.

Poniżej w czerwonym prostokącie mamy opisanego „ogłoszeniodawcę”. Zalecamy, aby wybrany przez Was ogłoszeniodawca miał co najmniej 95 transakcji oraz wysokie opinie. W tym wypadku „nasz” ogłoszeniodawca ma dodatkowo żółty znacznik koło swojej nazwy – oznacza to, że jest on zweryfikowany i to właśnie z tego typu sprzedawcami najbezpieczniej jest handlować. Tak jak wspomnieliśmy powyżej – handlujemy tutaj z innymi użytkownikami, tak więc oszustwa przy tej metodzie się zdarzały. Dlatego zalecamy odpowiedni wybór ogłoszeniodawcy!

Kolejno w zielonym prostokącie mamy cenę jaką musimy zapłacić za 1 USDT – w tym wypadku jest to 0.93 EUR = 1 USDT. 

Informacje w fioletowym prostokącie dają nam ogląd na dostępne limity. Zarówno ilość danej kryptowaluty (w tym wypadku USDT), którą dysponuje ogłoszeniodawca jak i minimalna oraz maksymalna kwota, za którą możemy kupić kryptowalutę. W tym wypadku kwotą minimalną jest 2 EUR a maksymalną prawie 2800 EUR.

Finalnie – w pomarańczowym prostokącie widzimy dostępne metody płatności u ogłoszeniodawcy – w tym wypadku jest to „EUR Balance” – czyli nic innego jak saldo naszego konta ByBit, które mogliśmy zasilić EUR/PLN/GBP czy inną walutą metodami opisywanymi wyżej w tym artykule. Warto jednak wspomnieć, że częstymi metodami płatności są np. Bank Transfer – czyli po prostu klasyczny przelew bankowy, a może być nawet tak, że będzie wymieniony stricte z nazwy Twój bank. Aczkolwiek na potrzeby tego poradnika pokażemy jak zakupić kryptowaluty metodą P2P przy użyciu metody płatności „EUR Balance”.

Tak więc skoro mamy omówione wszystkie informację zawarte na grafice powyżej, przejdźmy dalej – klikamy po prawej stronie zielony przycisk „kup USDT”, a strona przenosi Nas do takiego okna:

Świat Krypto Świat Krypto

Ponownie sprawdzamy dane ogłoszeniodawcy, kwotę oraz walutę, którą chcemy wykorzystać do zakupu kryptowaluty jak i samą kryptowalutę (czy na pewno wybrana jest ta co chcieliśmy pierwotnie). Dodatkowo warto dodać, że mamy po lewej stronie informację o okienku czasowym, w którym ogłoszeniodawca powinien się zmieścić z przesłaniem nam środków. Ważną informacją jest również tekst w okienku „uwagi” – zalecamy go dokładnie przeczytać przed finalizacją zakupu. Jeżeli wszystko się zgadza, klikamy żółty przycisk „kup”, a naszym oczom pojawia się kolejne okno:

Świat Krypto Świat Krypto

Ponownie sprawdzamy wyświetlane dane. Na finalizację płatności mamy 15 minut, zegar odlicza w czasie rzeczywistym. Warto tutaj wspomnieć, że po prawej stronie mamy dostępny również czat z ogłoszeniodawcą. Przy wybranej przez nas metodzie płatności „EUR Balance” nie jest konieczne korzystanie z czatu, ponieważ aktywa sprzedającego zostały już zablokowane, a my po kliknięciu „płać” niemal natychmiast powinniśmy otrzymać środki. Jednakże przy innych metodach płatności, jak np. „Bank Transfer”, warto zamieścić w czacie potwierdzenie przelewu i po prostu mieć kontakt z ogłoszeniodawcą. ByBit posiada wgląd w czat co przy niekomfortowej sytuacji może Nam pomóc przy ewentualnej reklamacji.

Klikamy żółty przycisk „Płać”, a strona przenosi nas do kolejnych okienek, które wymagają od nas potwierdzenia chęci zakupu:

Świat Krypto Świat Krypto

Po raz ostatni sprawdzamy dane i klikamy żółty przycisk „Potwierdź”. Prawdopodobnie pojawi się okienko, które będzie wymagało od nas podania kodu z aplikacji Google Authenticator – kod oczywiście podajemy i w końcu pojawia się naszym oczom okienko potwierdzenia transakcji.

Dosłownie za parę chwil będziecie mogli się cieszyć swoimi kryptowalutami. Gratulacje!

Metoda 5.
Zakup Bitcoina bądź innych kryptowalut przy użyciu rynku SPOT.

Ostatnią metodą, którą chcemy Wam przedstawić jest metoda kupna kryptowalut przy użyciu rynku SPOT. Zaczynamy od głównego dashboardu na giełdzie ByBit. Nakierowujemy mysz na „handluj”, a następnie „handel na rynku spot”. Wybieramy po prawej stronie od razu „EUR” i przechodzimy sobie na parę walutową, która nas interesuje. Na potrzeby tego poradnika wybierzmy parę EUR do króla kryptowalut czyli do Bitcoina (BTC). Wygląda to w następujący sposób:

Świat Krypto Świat Krypto

Po kliknięciu w wybraną parę kryptowalutową przenosimy się do okna, które na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo skomplikowane ale spokojnie – nie wszystkie dane tam zawarte będą nas interesowały na tym etapie. Na rynku spot zazwyczaj dokonuje się zakupów długoterminowych. Nie gra się tutaj na dźwigniach. 

Przejdźmy zatem do zakupu Bitcoina za EUR, które wcześniej zdeponowaliśmy omawianymi sposobami na giełdę. Prawdopodobnie nasze EUR będą znajdowały się w „Finansowanie”, tak więc będziemy musieli dokonać opcji „transfer”. W prawym dolnym rogu strony naszym oczom ukaże się okienko dedykowane temu. Podążamy krok po kroku tak, jak na zdjęciach poniżej czyli klikamy odpowiednio: transfer, następnie wybieramy skąd transfer ma zostać zrobiony. Jak pamiętacie nasze Euro wpłacaliśmy na konto „finansowanie”, więc właśnie z tego konta przelewamy na Ujednolicone konto handlowe. Wybieramy walutę „EUR” oraz wpisujemy kwotę, którą chcemy transferować. Następnie klikamy żółty przycisk „Potwierdź”.

Świat Krypto Świat Krypto

Warto tutaj wspomnieć, że transfery wewnątrz giełdowe, czyli właśnie tego typu co zrobiliśmy są błyskawiczne i bezprowizyjne

W parze do Euro nie mamy dostępnych wielu kryptowalut, dlatego najlepiej wyrobić sobie nawyk wymiany walut typu EUR/PLN/GBP do USDT, przy którego posiadaniu mamy znacznie szerszą gamę wyboru. Żeby to zrobić najeżdżamy myszką na logo Bitcoina, następnie „spot”, zaznaczamy „EUR” i wybieramy „USDT”. Sekwencja tych kliknięć przeniesie nas do dashboardu z wykresem po lewej, a po prawej stronie będziemy widzieli dwie opcje – „Limit” oraz „Rynek”, które zaraz w dużym skrócie omówimy.

Świat Krypto Świat Krypto

Opcja „Limit” – wystawiamy ofertę, po której chcielibyśmy kupić dane aktywo, a opcja „Rynek” umożliwia nam kupno danego aktywa po aktualnej cenie rynkowej. Przy zakupie stablecoinów np. USDT – czyli tokenów odpowiadających 1:1 swoją wartością swoim odpowiednikom FIAT, np USDT:USD przy mniejszych kwotach nie ma sensu bawić się w opcję „Limit”. Zatem wybieramy opcję „Rynek” i załóżmy, że chcemy kupić za całe nasze Euro tokeny USDT. Wygląda to następująco: zaznaczamy opcję „Rynek”, następnie wpisujemy ilość USDT jaką chcemy kupić, klikamy „kup USDT”. Wyskoczy nam do potwierdzenia okienko gdzie klikamy ponownie „kup USDT”.

Na dole w czerwonej podłużnej ramce mamy potwierdzenie wypełnienia zlecenia – czyli po prostu potwierdzenie zakupu. Z racji tego ze giełda ByBit jest ogromna, charakteryzuje się dużą płynnością co przekłada się na natychmiastowe wypełnianie naszych zleceń. Jest to ogromny plus, dlatego naprawdę warto założyć konto na właśnie tej giełdzie.

Świat Krypto Świat Krypto

Gdy już mamy kupione USDT, możemy przejść do realizacji kupna Bitcoina (BTC). Wpisujemy w wyszukiwarce na giełdzie ByBit „btcusdt” i wybieramy parę walutową BTC/USDT. Uwaga: pod naszą parą walutową musi być znacznik „Spot”!

Świat Krypto Świat Krypto

Po kliknięciu odpowiedniej pary znowu strona przenosi nas do dashboardu podobnego do tego z wcześniejszych kroków. Po lewej stronie mamy wykres, a po prawej funkcje „Limit” oraz „Spot”. Na potrzeby tego poradnika klikamy opcję „Rynek” (czyli kupimy BTC w cenie, która aktualnie jest ukazana w księdze zleceń) i wybieramy jaką ilość naszych USDT chcemy przeznaczyć na zakup Bitcoina. W tym wypadku ustawiliśmy sobie suwakiem, że chcemy wydać dokładnie 32% naszych USDT na zakup BTC. Wygląda to następująco:

Świat Krypto Świat Krypto

Po kliknięciu „Kup BTC” wyskakuje nam okienko do potwierdzenia. Potwierdzamy i zakup gotowy.

Świat Krypto Świat Krypto

Gratulacje! Właśnie oficjalnie zostałeś hodlerem Bitcoina! 

Zakup kryptowalut na giełdzie ByBit może być ekscytującym początkiem Twojej przygody z inwestowaniem. Dzięki naszemu poradnikowi krok po kroku, mamy nadzieję, że teraz czujesz się pewniej w tym świecie. 

Jeśli uważasz, że potrzebujesz jeszcze więcej szczegółów, polecamy obejrzenie naszego filmu na YouTube, który jest bardzo szczegółowym przewodnikiem po zakupie kryptowalut na giełdzie ByBit. Dodatkowo, śledź naszą stronę, gdzie regularnie będziemy publikować artykuły o rynku kryptowalut, analizy oraz porady dla początkujących inwestorów. Nie zapomnij również dołączyć do naszej społeczności na mediach społecznościowych oraz do naszej grupy na Discordzie, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i trendami na rynku kryptowalut.

*Za rejestracje otrzymasz bonus $30,000 do gry na dźwigni, pierwsze $30 dostajesz już za $100 depozytu (zakładka rewards hub)
*Dodatkowo otrzymasz 10% zwrotu z opłat transakcyjnych
*Oraz dostęp discorda gdzie znajdziesz poradniki od podstaw do rozpoczęcia tradingu krok po kroku oraz cała sekcja dedykowana AirDropom 

FILM
Jeśli cokolwiek w tym artykule jest dla Ciebie niezrozumiałe, poniżej znajdziesz poradnik w formie wideo, w którym znajdują się wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły!

NASI PARTNERZY

Tutaj zakupisz kryptowaluty

ByBit – Najpopularniejsza Giełda Kryptowalut Na Świecie