rejestracja na bitbay

Jak utworzyć konto na Polskiej Giełdzie Bitbay?

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę (Bitcoin, Ethereum, Dogecoin itp.) po raz pierwszy, musisz mieć konto na giełdzie. W tym artykule dowiesz się, jak założyć konto na giełdzie BitBay. Dlaczego warto korzystać z Bitbay? To najlepsza Polska Giełda Kryptowalut i  możesz kupić kryptowalutę za złotówki.

Zakładamy Konto

Etap 1.
Wybierz metodę “adres e-mail“.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 2.
Podaj swój adres e-mail. Zaznacz odpowiednie zgody i kliknij “Zarejestruj się“.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 3.
Po chwili otrzymasz komunikat o założeniu konta. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową. Gdy nie zobaczysz wiadomości od BitBay po kilku minutach – koniecznie sprawdź folder “spam”.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 4.
Gdy otrzymasz maila aktywuj swoje konto klikając na link. PAMIĘTAJ by zawsze sprawdzać kto jest nadawcą wiadomości. W przypadku rejestracji nadawcą musi być: account@bitbay.net.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 5.
Pora dokończyć rejestrację. Ustal swój login, hasło oraz kod pin (przyda się do aplikacji mobilnej). Pamiętaj by Twoje hasło zawierało znaki specjalne. Im trudniejsze hasło tym Twoje konto jest bardziej bezpieczne. Sugerujemy używanie generatora haseł.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 6.
Wybierz swoją bazową walutę oraz obywatelstwo. To bardzo ważne byś podał właściwe obywatelstwo. BitBay będzie to weryfikował.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 7.
Udało się! Masz już swoje konto na BitBay! Jednak by w pełni korzystać z możliwości giełdy Bitbay musisz zweryfikować swoją tożsamość.

Świat Krypto Świat Krypto

Weryfikacja Twojego Konta Bitbay

BitBay jest w pełni leganie działającą giełdą. Regulator (rząd Estonii – tam gdzie BitBay jest zarejestrowany) wymaga od giełdy wdrożenia procedur KYC (know your client). Dlatego by móc kupować i sprzedawać kryptowaluty musimy uwiarygodnić swoje dane. Bycie anonimowym na giełdzie BitBay nie jest możliwe.

Świat Krypto Świat Krypto

Przechodzimy do weryfikacji

Etap 1.
Przygotuj dowód osobisty lub paszport oraz dokument potwierdzający Twój adres zamieszkanie. Może to być potwierdzenie przelewu bankowego, rachunek za prąd, Internet, wodę itd. Ważne by na rachunku znalazł się Twój adres zamieszkania.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 2.
Wybierz rodzaj konta.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 3.
Podaj swój nr telefonu. Musi to być poprawny numer.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 4.
Wprowadź kod który otrzymałeś SMSem.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 5.
Pozostaje teraz uzupełnić wszystkie wymagane przez BitBay informacje. Giełda będzie chciała od nas zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu. Będziemy to musieli wykonać przez telefon. Tak samo jak zdjęcie naszej twarzy. Proces nie jest skomplikowany. BitBay krok po kroku informuje nas co musimy zrobić. Gdy zakończymy proces wprowadzania danych wysyłamy nasz wniosek do akceptacji. W zależności od ilości zgłoszeń proces weryfikacji na giełdzie BitBay może trwać od kilku godzin do klilku dni. My czekaliśmy na akceptację 4h.

Świat Krypto Świat Krypto

Gdy mamy już zweryfikowane konto możemy cieszyć się wszystkimi funkcjami giełdy BitBay. Swoje salda możecie zasilić za pomocą przelewu, karty, czy wpłaty na poczcie. Gotowe! 

Dodatkowe informacje

Wpłacenie środków na giełdę

 1. Karta płatnicza. BitBay obsługuje wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi Visa oraz Mastercard. Niestety wpłaty Revolutem nie są możliwe. Giełda pobiera prowizje od wpłat karatami. Są to kolejno:
  • PLN 2,99%, min. prowizja 10 PLN
  • EUR 2,99%, min. prowizja 2,50 EUR
  • GBP 2,99% min. prowizja 2 GBP
 2. Przelew Bankowy.  Pamiętaj, że tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak ten podany przez BitBay. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane. Wpłata musi zostać wykonana z polskiego rachunku bankowego w walucie PLN. Środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 11:00, 14:00 i 16:00. Maksymalna kwota jednorazowej wpłaty i wypłaty wynosi 499 999 PLN. Wpłaty powyżej 499 999 zł będą zwracane do nadawcy.
Świat Krypto Świat Krypto

Wypłacenie środków z giełdy

 1. BankomatJest to najbardziej wygodna i “anonimowa” forma wypłaty. Możesz wypłacić swoje środki w każdym bankomacie sieci Euronet. Wypłaty dokonujemy podając swój numer telefonu. Z numerem telefonu oraz specjalnym kodem udajemy się do bankomatu.  24-godzinny limit wypłat na numer telefonu użytkownika wynosi 10 500 zł. 31-dniowy limit wynosi 21 000 zł. BitBay pobiera 10 PLN od każdej wypłaty.
 2. Karta płatnicza. Sposób ten działa analogiczne jak wpłaty za pomocą karty płatniczej.
 3. Poczta Polska. Wypłata na Poczcie to wygodny sposób na realizację wypłaty gotówkowej. Usługa jest dostępna w 4,5 tys. placówek Poczty Polskiej w kraju, z wyjątkiem agencji pocztowych. Maksymalna kwota wypłaty to 15 000 PLN. Transakcje realizuje się podobnie jak w przypadku bankomatu – otrzymujemy specjalny kod na nasz numer telefonu. Z tym kodem udajemy się do placówki poczty polskiej.
 4. Przelew. Możemy zlecić wykonanie przelewu walut FIAT z naszego konta BitBay na nasze konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że musimy zweryfikować swoje konto bankowe robiąc testowy przelew. Dane na naszych rachunku z konta bankowego muszą pokrywać się z danymi podanymi na giełdzie BitBay.
Świat Krypto Świat Krypto

Czy Bitbay jest bezpieczny?

Inwestując w kryptowaluty istnieje złota zasada. Nie trzymaj swoich kryptowalut na giełdzie. Jeśli kupiłeś kryptowaluty z myślą o długoterminowej inwestycji najlepiej jakbyś przelał swoje momenty na portfel kryptowalut (np. metamask). Natomiast jeśli zajmujesz się tradingiem to musisz trzymać swoje środki na giełdzie. Pamiętaj by zabezpieczyć swoje konto podwójną autoryzacją (mail lub Google Authenticator). Sama giełda BitBay uchodzi za jedną z najbardziej bezpiecznych giełd. Istnieje od 2014 roku i nigdy nie odnotowała żadnego włamania. Przerwy techniczne zdarzają się bardzo sporadycznie a sama giełda przechodzi cyklicznie audyty bezpieczeństwa. Dodatkowo jest to w pełni legalnie działająca firma z niezbędnymi pozwoleniami na handel cyfrowymi walutami. Czym niestety nie każda giełda może się pochwalić.

Świat Krypto Świat Krypto

NASI PARTNERZY

Tutaj zakupisz kryptowaluty

Bitbay – Najpopularniejsza Polska Giełda Kryptowalut

Binance – Najpopularniejsza Giełda Kryptowalut Na Świecie

Strona powstała dzięki Damianowi Migale