rejestracja na binance

Jak utworzyć konto na najpopularniejszej zagranicznej giełdzie Binance?

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę (Bitcoin, Ethereum, Dogecoin itp.) po raz pierwszy, musisz mieć konto na giełdzie. W tym artykule dowiesz się, jak założyć konto na giełdzie Binance. Dlaczego warto korzystać z Binance? To najlepsza zagraniczna Giełda Kryptowalut.

Zakładamy Konto

*Rejestrując się z tego linku otrzymasz ode mnie 10% zniżki na prowizje transakcyjne

Etap 1.
przejdź na stronę giełdy i zarejestruj się.

Wejdź na stronę binance.com. Jeżeli adres, który widzisz w górnym pasku wyszukiwarki zaczyna się inaczej niż https://binance.com…, opuść stronę. Hakerzy potrafią stawiać fałszywe witryny, które do złudzenia przypominają platformy giełd, aby zdobywać dane i hasła ich użytkowników.

Po wejściu na stronę giełdy możemy przejść na jej sam dół. Tam po prawej stronie znajdziemy ustawienia języka. Wśród dostępnych opcji jest polski. Binance prowadzi też support w naszym języku.

W górnym pasku platformy znajduje się przycisk „Zarejestruj się”. Po kliknięciu, przeniesiemy się do okienka „Stwórz darmowe konto„. Wpisujemy nasz adres email i tworzymy hasło, które musi mieć co najmniej 8 znaków i zawierać duże litery oraz cyfry. Trzeba pamiętać aby było odpowiednio skomplikowane, Krystian@1 może nie wystarczyć. Warto je zapamiętać. Przy zmianie bądź resetowaniu zapomnianego hasła, Binance blokuje możliwość wypłat na 24 godziny – wszystko dla większego bezpieczeństwa.

Świat Krypto Świat Krypto

Uzupełniamy email, hasło, zaznaczamy potwierdzenie, że mamy ukończone 18 lat i akceptujemy regulamin giełdy (który powinniśmy przeczytać, tak samo jak czytamy każdy inny akceptowany regulamin, na każdej innej stronie w sieci).

Klikamy przycisk „Stwórz konto” i gotowe. Na naszą skrzynkę otrzymujemy email, który wystarczy potwierdzić. Od teraz jesteśmy klientami giełdy Binance.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 2.
Pierwsze logowanie

Po pierwszym zalogowaniu do panelu giełdy zobaczymy okienko z informacjami o ryzyku. Binance informuje nas czego nie robić dla własnego bezpieczeństwa, a my musimy potwierdzić, że rozumiemy.

Należy:

  • pamiętać o tym, że adres binance.com musi się zgadzać (pisaliśmy o tym na początku).

Nie należy:

  • instalować żadnych wtyczek (mogą pochodzić od hakerów);
  • rozmawiać przez telefon z „supportem” lub „pracownikami” Binance’a (support giełdy działa online, nikt nie powinien do nas dzwonić);
  • podawać swojego hasła innym;
  • wysyłać środków lub danych osobom podającym się za pracowników lub support giełdy.

Po zaznaczeniu wszystkich kwadracików, klikamy „Rozumiem i przechodzę dalej„.

*Rejestrując się z tego linku otrzymasz ode mnie 10% zniżki na prowizje transakcyjne

Etap 3.
Ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Pomimo, że nie jest to krok obowiązkowy stanowczo zalecamy go wykonać. Niektóre giełdy wprowadziły zasadę, według której klienci, którzy nie korzystają z uwierzytelniania dwuskładnikowego płacą większe prowizje. Jest to bowiem najmocniejsze zabezpieczenie naszego konta. Dzięki niemu każda ważniejsza operacja i logowanie do panelu giełdy będzie wymagało wpisania kodu, który otrzymamy na nasz telefon. Możemy wybrać także opcję wykorzystującą kody QR.

Świat Krypto Świat Krypto

Etap 4.
Pełna weryfikacja

Weryfikacja nie jest obowiązkowa, możemy bez niej obracać dziennie środkami wartymi nie więcej niż 2 bitcoiny.

Jest jednak niezbędna, jeśli chcemy kupić kryptowaluty za tradycyjne pieniądze. Dopóki tego nie zrobimy, możemy operować wyłącznie coinami, tokenami i stablecoinami. W związku z tym jeżeli nie chcemy do niej podchodzić, musimy mieć już jakieś kryptowaluty (kupić je gdzieś indziej i przesłać na binance).

Weryfikacja konta na giełdzie Binance

Aby rozpocząć przechodzimy do opcji „weryfikacja”. Zaraz po pierwszym zalogowaniu powinna być widoczna na głównej stronie. Możemy znaleźć ją także przy ustawieniach naszego profilu w prawym, górnym rogu strony. Jeżeli będziemy chcieli kupić kryptowaluty za fiaty, również zostaniemy do niej przekierowani.

Sama procedura weryfikacyjna składa się z 4 etapów widocznych na zdjęciu poniżej:

Świat Krypto Świat Krypto

Po wypełnieniu formularza z naszymi danymi, przechodzimy do kolejnego punktu. Na tym etapie giełda wymaga od nas dostarczenia zdjęcia dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Wielu osobom może wydawać się to dziwne i podejrzane, ale niestety są to powszechnie obowiązujące przepisy. Na giełdach kryptowalut wymusiły je międzynarodowe procedury KYC, czyli w tłumaczeniu: „znaj swojego klienta”. FATF – ogólnoświatowa organizacja zajmująca się przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy trzyma rękę na pulsie.

Zdjęcie możemy zrobić sami i przesłać je z komputera albo skorzystać z kamerki internetowej. Gdy Binance uzna, że zdjęcie jest wyraźne, przekieruje nas do kolejnego etapu, jakim jest nasza twarz. Powinna z grubsza zgadzać się z tym co widnieje na przesłanym dokumencie. Znów mamy do wyboru tradycyjne zdjęcie lub kamerkę. Gdy przebrniemy przez ten etap stajemy się pełnowartościowymi klientami giełdy. Teraz możemy kupić bitcoiny na Binance przy użyciu karty kredytowej.

Etap 5.
Kup kryptowaluty za tradycyjne pieniądze na Binance

Po przejściu opisanej wyżej weryfikacji, przechodzimy do zakładki „Fiat” w górnym panelu na stronie giełdy. Tam wybieramy opcję „Kup krypto„. Obecnie okienko do szybkiego kupowania kryptowalut jest widoczne także na głównej stronie. Bez względu na to, którędy przejdziemy do procedury zakupu, znajdziemy się tutaj:

Świat Krypto Świat Krypto

Po ostatnim rozszerzeniu oferty, dysponują naprawdę imponującym zestawem różnych walut, które możemy wykorzystać. Do wyboru mamy m.in: złotówkę (PLN), dolar (USD), euro (EUR), funt szterling (GBP), rubel (RUB), ukraińską hrywnę (UAH), turecka lirę (TRY), itp. itd. Do wyboru mamy 5 najpopularniejszych kryptowalut, czyli: bitcoin (BTC), ethereum (ETH), ripple (XRP), litecoin (LTC) i bitcoin cash (BCH). W ofercie są też 3 stablecoiny: BUSD, PAX i TUSD.

Dodatkowo możemy kupić także binance coin (BNB), który jest wewnętrzną walutą giełdy. Opłaca się go mieć, ponieważ trzymając go na koncie i używając do opłat, wydamy o połowę mniej. Koszty transakcyjne będą wynosić 0,05%, a nie 0,1%. Unikniemy też sytuacji, w której na naszym koncie pozostają drobne okrawki jakiegoś coina, zbyt małe na to aby je wypłacić. Wystarczy kupić kilka sztuk BNB.

Limity

Każda waluta fiat ma określoną minimalną wartość, za którą można kupić kryptowaluty. Minimalna kwota, za którą możemy kupić cząstkę bitcoina to 50 złotych. Chcąc dostać go za dolary lub euro również będziemy musieli wydać ich co najmniej 50. 

Przejdź do zakupu

Gdy będziemy wiedzieć ile, jakiej waluty i na co chcemy przeznaczyć, uzupełniamy okienko i klikamy „Dalej„. Binance poprowadzi nas przez procedurę zakupu i staniemy się posiadaczami, któregoś z cyfrowych aktywów. Później możemy już prowadzić handel, albo wyprowadzić fundusze do tylko naszego zewnętrznego portfela.

Przypominamy: giełda nie jest portfelem, tylko narażonym na ataki bankiem. Pomimo, że Binance jest bardzo bezpieczną giełdą, nawet on nie uniknął hakerskich ataków. 

*Rejestrując się z tego linku otrzymasz ode mnie 10% zniżki na prowizje transakcyjne

NASI PARTNERZY

Tutaj zakupisz kryptowaluty

Bitbay – Najpopularniejsza Polska Giełda Kryptowalut

Binance – Najpopularniejsza Giełda Kryptowalut Na Świecie

Strona powstała dzięki Damianowi Migale